Площ: 153 кв.м.
Тип Имот: Многостаен апартамент
Етаж: 6
Ниво на обзавеждане: Шпакловка и замазка
Отопление: Газ
Изключителен многостаен апартамент с 360 градусови гледки, разположен на последен етаж от 6-етажна сграда с 13 апартаменти. Жилището е самостоятелно на етажа и е с просторни панорамни тераси с гледки към Витоша и София.
С чиста площ от 140.83 кв.м апартаментът предлага възможност за преуствойство, което до достигането на акт 16 може да се извърши от бригада на строителя.
Етап на строеж - пред Акт 15 (чл. 181). Сградата ще получи разрешение за ползване в края на 2026 г.
______________________
Разпределение:
входно антре с естествена светлина от тавана
просторна дневна с кухня и всекиденвна – 31.94 кв.м, с южно, западно и източно изложение, изключително светла площ, с излаз на тераса
3 самостоятелни стаи - едната е предвидена за довършване според предпочитанията на бъдещия собственик – като спалня, домашен офис или детска стая (югоизточно изложение). Втората е със собствена баня и тоалетна с прозорец. Третата спалня е на северозапад.
две бани
входно антре и широк коридор;
панорамни тераси, които обгръщат жилището и предоставят различни кътове за отдих, хранене на открито или озеленяване. Южната тераса е с квадратура 19.97 кв. и е включена в чистата площ на апартамента. Останалите тераси са с обща площ: 87,85 кв.
Всяко помещение е проектирано така, че да се възползва максимално от естествената светлина (включително в бани и коридори), а високият етаж гарантира спокойствие, уединение и усещане за простор.
В апартаментът е предвидено подово отопление. Също така е топло- и шумоизолиран. Имотът предлага големи отстояния от съседи. За апартамента е създаден и проект за сауна с панорамна гледка към планината.
В непосредствена близост е предвиден и проект за изграждане на нов обществен парк, който ще обогати зелената среда и ще повиши още повече стойността на района.
Предстои свързването на ул. „Проф. Васил Стоин“ с ул. „Асен Разцветников“. Към сградата може да се достъпи и от бул. Симеоновско шосе.
Частният достъп с асансьор директно до апартамента е отличителна характеристика на имота и рядко срещано удобство в жилищни сгради.
Към жилището е предоставено изключително право на ползване и поддръжка на прилежащите панорамни тераси, съгласно постигнато съгласие с останалите собственици. Това осигурява възможността новият собственик да използва тези външни пространства като естествено продължение на жилището.
Към имота принадлежи и част от стълбищната площадка, което създава допълнително усещане за уединение и представително входно пространство.
Има възможност за закупуване на паркомясто, като част от него е закрито, с топла връзка към асансьора на сградата (30 кв.) - 48 000 евро.
Обади се СЕГА и цитирай този код 703255.
Оферта от партньор на Адрес
Купувачите вече разглеждат този имот.
Локацията е приблизителна
Квартал Витоша е един от активно развиващите се жилищни райони в южната част на София, разположен между кварталите Кръстова вада и Малинова долина, недалеч от Студентски град, Симеоново и Драгалевци. Благодарение на своето местоположение в подножието на планина Витоша, кварталът предлага съчетание между градска среда и близост до природата, което го прави предпочитано място за живеене.
Застрояването на квартала се характеризира с ниско и средноетажно ново строителство, включващо модерни жилищни комплекси, еднофамилни къщи и малки бутикови сгради. През последните години се наблюдава активна инвестиционна дейност, а кварталът се оформя като съвременна жилищна зона с фокус върху комфорт, зелени пространства и функционално градско планиране.
Транспортната достъпност на квартал Витоша е добре осигурена чрез основната пътна артерия – бул. „Симеоновско шосе“, която свързва квартала с централните части на столицата. През него преминават автобусни линии 67, 102,111 и 120, осигуряващи връзка със Студентски град, софийски зоопарк, кв. Хладилника и метростанции „Г.М. Димитров“ и „Витоша“.
В района има няколко детски градини и частни училища, включително ЧДГ „Щастливата къща“, Британското училище в София и ЧСУ "Константин-Кирил Философ", които предлагат съвременна образователна среда. На територията на квартала и в съседните зони се намират супермаркети, аптеки, спортни комплекси и заведения, което осигурява нужните удобства за ежедневно обслужване.
Предимствата на квартал Витоша включват спокойна жилищна атмосфера, чист въздух и лесен достъп до природни зони като Ловния парк и планина Витоша. Тези характеристики привличат млади семейства, активно работещи професионалисти, български и чуждестранни инвеститори, които търсят имоти с добро съотношение между качество и цена, както и потенциал за дългосрочна възвръщаемост.
Благодарение на своята локация, подобряваща се инфраструктура и активно развитие на жилищната среда, квартал Витоша се утвърждава като един от перспективните и предпочитани квартали за инвестиция и обитаване в южната част на София.
Независимо дали търсите уютно студио, просторен апартамент или къща, старо или ново строителство, обзаведени или необзаведени, обявите ни включват разнообразни имоти с функционално разпределение, които отговарят на различни бюджети и предпочитания.
Нашите брокери недвижими имоти, специализирали в процеса на избор, договаряне и осъществяване на сделки с имоти, ще ви съпътстват през целия процес - сравнение на оферти, провеждане на огледи и преговори, запознаване и изготвяне на юридическа документация за покупка на мечтания от вас дом.
Тук може да се запознаете и с местоположението на офисите на АДРЕС в София.