Кои са рисковите, които може да изникнат при инвестиция в недвижим имот?
При покупка на имот с инвестиционна цел, без значение дали е апартамент, къща, ваканционен имот, земеделска площ, се смята че и доходността, и рискът са умерени. Разбира се, доходността от недвижимо имущество търпи промени и това се определя от състоянието на пазара - дали се намира в своя пик или спад, и е водещ фактор за възвръщаемостта на вложението. Затова процесът изисква задълбочени познания и правилна преценка кога е точният момент както за покупка, така и за продажба.
Консултантите на Адрес недвижими имоти ще ви съдействат да се ориентирате бързо в това начинание, ще ви ви помогнат да предвидите времето, което е необходимо да отделите, за да се подготвите подобаващо. По този начин имате възможността да подредите ангажиментите си и да ги съобразите с различните етапи по търсенето на недвижимо имущество за качествена инвестиция.
Не се колебайте! Свържете се с нас, за да ви помогнем да откриете имота, който най-добре пасва на вашите нужди.
В кои квартали си заслужава да инвестираме?
Интересът на купувачите е насочен към южните и югоизточните квартали на София, които предлагат и най-много свободни парцели. Характерно за тези райони на столицата е, че все още инфраструктурата е в процес на развитие.
Интересът на инвеститорите е насочен основно към южните и югоизточните квартали на София, които предлагат и най-много свободни парцели. Характерно за тези райони на столицата е все още инфраструктурата е в процес на развитие. Както споменахме вече, най-предпочитаните към момента квартали, предлагащи ново строителство, са Манастирски ливади, Витоша, Малинова долина, Кръстова вада, Младост 4, Овча купел. Някои от тях тепърва се развиват, но това се случва динамично и се доказват като локации с изключителен потенциал.
Кои са най-често избираните квартали за купуване на имоти в София?
Нанасянето на промени в кадастралната карта се извършва по отношение на всички настъпили промени в границите на недвижимите имоти при: отстраняване на непълноти или грешки, отстраняване на явна фактическа грешка, прилагане на подробни устройствени планове, промяна на границите на поземлени имоти в резултат на промяна на границите на административно-териториалните единици, на землищните граници и на границите на територии с еднакво трайно предназначение, нанасяне на изградени и пристроени сгради, заличаване на сгради, нанасяне на нови, както и разделяне или съединяване на самостоятелни обекти в сгради или в съоръжения на техническата инфраструктура, промяна на границите на поземлените имоти по взаимно съгласие на собствениците, разделяне, делба или обединяване на недвижимите имоти.
При установяване на грешка в кадастралните карти при отразяване на граници на имот или сграда собственикът следва да се обърне към правоспособно лицензирано лице за дейности по кадастър, за изготвяне на проект за изменение в кадастралната карта. Проектът се входира и разглежда в СГКК по местонахождение на имота, за преценка дали отговаря на необходимите изисквания.